Zahraničné

Nemecko venovalo 400 motoriek na boj proti ebole

Motorka - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Motocykle vybavené chladiacimi boxmi budú odvážať krvné vzorky do laboratórií z odľahlých zdravotníckych pracovísk v afrických štátoch.

Nemecko dnes venovalo 400 motocyklov na boj proti ebole v západnej Afrike. Motorky sa budú využívať na prepravu krvných vzoriek do laboratórií, kde sa vykonávajú diagnostické testy, informovala tlačová agentúra DPA.

Motocykle vybavené chladiacimi boxmi budú odvážať krvné vzorky do laboratórií z odľahlých zdravotníckych pracovísk v Sierre Leone, Libérii a Guinei, ktorým často robí ťažkosti práve včasná diagnostika choroby.

Nemecký veľvyslanec v Ghane Rüdiger John odovzdal vozidlá v areáli Organizácie Spojených národov (OSN) v ghanskej metropole Akkra, ktorý využíva núdzová misia svetovej organizácie poverená riadením boja proti ebole.

"Je to logisticky veľmi dôležité," uviedol veľvyslanec John vo vyhlásení. "Tieto motorky urýchlia pomoc, ktorú môžeme spoločne poskytovať," dodal.

Podľa najnovších údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) o ebole je hlásených 17.145 prípadov nákazlivého ochorenia a 6070 úmrtí.

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti