Zdravý novorodenec zomrel po bozku od neznámeho s vírusom

Eloise Lampton zabil herpes.
Eloise Lampton zabil herpes. Zdroj: Facebook

Dievčatko zabil obyčajný herpes. Rodičia stále nevedia, kto ho nakazil.

Možno sa jej len po narodení láskavo prihovárala zdravotná sestrička. Možno ju len chytila za rúčku a dala jej pusu na líčko. Aj to však stačilo na to, aby malá Eloise po 24 dňoch podľahla vírusu HSV 1, ktorý poznáme pod menom opar, alebo herpes.

Tragická udalosť sa stala v pôrodnici v austrálskom meste Mackay v štáte Queenslande. Práve tam sa zrejme nakazilo dievčatko, ktoré sa narodilo 1. novembra.

Jej rodičia -Sarah Pugh a Douglas Lampton - si ju domov priviedli už po pár dňoch. Keď však po týždni začala malá Eloise strácať na váhe, rodičia ju priviezli do nemocnice v Brisbane. Tam jej diagnostikovali herpes vírus. 25. novembra, po tom, ako vírus oslabil telíčko, malá Eloise prehrala boj o život.

Jej rodičia so slzami v očiach sledovali utrpenie malej dcérky. "Trhalo mi srdce, keď som ju tam videla pod sedatívami, ako k nám naťahuje rúčku a my sme sa jej nemohli ani dotknúť," povedala denníku Daily Mail zdrvená matka. 

"Lekári si najskôr mysleli, že to ja som dcérku nakazila oparom. Testy však boli negatívne," dodala matka Eloise.

Vyzerá to teda tak, že dievčatko sa nakazilo v pôrodnici. Stačil jediný bozk či dotyk od osoby, ktorá mala herpes...

Matka malej Eloise verí, že smrť jej dcéry bude varovaním pre ostatných rodičov a zvýši povedomie o nebezpečnosti takého banálneho vírusu, akým je opar.


TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti