Prekáža vám, že WhatsApp znižuje kvalitu fotografií? Všetko vyrieši jednoduchý trik

Prekáža vám, že WhatsApp znižuje kvalitu fotografií? Všetko vyrieši jednoduchý trik
Ilustračná snímka.

Prekáža vám, ako obľúbená chatovacia aplikácia WhatsApp znižuje kvalitu fotografií a videí, ktoré cez ňu posielate? Nemusíte už viac zúfať. Píše TV Nova.

Stačí, ak urobíte jednu vec a multimédiá budú vyzerať rovnako dobre ako vo vašej galérii. V nastavení síce pod kolónkou „Úložisko a dáta“ nájdete možnosť „Kvalita nahrávania fotografií“, kde si môžete automatickú predvoľbu zmeniť na požadovanú kvalitu. Lenže aj keď si v aplikácii nastavíte, že potrebujete zvýšenú kvalitu, odoslaná bude fotografia oproti originálu v trochu menšom rozlíšení.

Ako sa tomu vyhnúť? Stačí neposielať fotky klasickým spôsobom, teda cez fotogalériu či ikonku fotoaparátu. Namiesto toho posielajte fotografie prostredníctvom voľby Dokumenty. Kvalita posielaného materiálu potom zostane rovnaká, a to ako u fotografií, tak aj u videa.

V prípade zariadení iPhone funguje táto malá finta taktiež, akokoľvek je cesta k nej trochu dlhšia. Cez dokumenty je možné posielať iba tie fotografie, ktoré predtým skopírujete do aplikácie Súbory. Potom je možné je aj v iPhone posielať cez WhatsApp v nezníženej kvalite.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti