Zahraničné

Princ William sa v Bielom dome stretol s Barackom Obamom

Obama.jpg
Zdroj: TASR

Vojvodkyňa z Cambridgea svojho manžela v Bielom dome nesprevádzala. V tom čase totiž navštívila centrum detského rozvoja v Harleme, kde balila vianočné darčeky.

Britský princ William sa dnes na prvej oficiálnej ceste do Washingtonu stretol v Bielom dome s americkým prezidentom Barackom Obamom. Cieľom Williamovej návštevy je zvýšiť povedomie o nezákonnom obchodovaní s voľne žijúcimi zvieratami, napísala agentúra DPA.
Obama privítal britského princa v Oválnej pracovni Bieleho domu.

"Prezident ocenil princovu prácu v oblasti svetového boja proti niečomu, čo je národnou aj medzinárodnou bezpečnostnou hrozbou a je zničujúcim environmentálnym problémom," povedal pri uvádzaní stretnutia hovorca Bieleho domu Josh Earnest.

Vojvodkyňa z Cambridgea svojho manžela v Bielom dome nesprevádzala. V tom čase totiž navštívila centrum detského rozvoja v Harleme, kde balila vianočné darčeky. Neskôr sa mala zúčastniť na slávnostnom obede na britskom veľvyslanectve.

William vystúpil na protikorupčnej konferencii Svetovej banky, na ktorej predniesol príhovor na tému ochrany voľne žijúcich živočíchov pred pytliakmi, informoval spravodajský web BBC.
Britský princ William s manželkou Kate pricestovali do New Yorku na druhú oficiálnu návštevu USA v nedeľu večer.

Vojvodu a vojvodkyňu z Cambridgea, ktorí pricestovali bez svojho syna Georgea, čaká nabitý trojdňový program. Do Spojených štátov William a Catherine zavítali už v roku 2011, keď navštívili Kaliforniu.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.