Rusko opúšťajú boháči. Putinov režim začína prekážať 15-tisíc milionárom

Rusko opúšťajú boháči. Putinov režim začína prekážať 15-tisíc milionárom
Zdroj: shutterstock.com

Očakáva sa, že v roku 2022 opustí Rusko viac ako 15 000 milionárov. Boháči sa po invázii na Ukrajinu začínajú odvracať od režimu ruského prezidenta Vladimira Putina, píše britský The Guardian. Ten sa odvoláva na analýzu údajov o migrácii londýnskej firmy Henley & Partners, ktorá pôsobí ako sprostredkovateľ medzi „bohatými“ a krajinami, ktoré predávajú svoje občianstvo. 

Tieto údaje naznačujú, že tento rok opustí Rusko 15 percent ľudí s majetkom presahujúcim milión dolárov. „Rusko stráca milionárov. Zámožní jednotlivci už v posledných 10 rokoch každoročne emigrovali z Ruska v stále rastúcom počte, čo je vlastne varovanie poukazujúce na problémy, ktorým krajina čelí,“ uviedol Andrew Amoils, vedúci výskumu v spoločnosti New World Wealth, ktorá analýzu pre Henley & Partners pripravila.

„Veľkým historickým kolapsom krajín obvykle predchádzalo zrýchlenie emigrácie bohatých, ktorí najčastejšie odchádzajú ako prví, pretože na to majú prostriedky,“ dodal Amoils.

Zozbierané údaje tiež naznačujú, že Ukrajinu tento rok čaká ešte horší kolaps. Očakáva sa, že z tejto krajiny do konca roka odíde 2 800 milionárov, čo je 42 percent z ich celkového počtu.

Títo ľudia sa tradične sťahovali do USA alebo Veľkej Británie. Teraz sa očakáva, že najviac z nich zamieri do Spojených arabských emirátov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti