Zahraničné

Prekvapenie pre pasažierov! Cestujúca porodila na palube lietadla

Žena porodila na palube lietadla (ilustračná fotografia)
Žena porodila na palube lietadla (ilustračná fotografia) Zdroj: Shutterstock.com

Keď dopravné lietadlo americkej spoločnosti Southwest Airlines pristálo v kalifornskom Los Angeles, na palube malo o jedného pasažiera viac než pri štarte.

Cestujúca porodila krátko po tom, čo lietadlo v utorok vzlietlo zo San Francisca. Smerovalo síce do Phoenixu, ale dispečeri ho odklonili na medzinárodné letisko v Los Angeles. Napísala o tom dnes agentúra AP.

Žene pomáhala pri pôrode posádka lietadla a lekár so zdravotnou sestrou, ktorí sa nachádzali na palube. Hovorkyňa aerolínií vyjadrila nádej, že ich spoločnosť bude mať nového celoživotného zákazníka. Po pristátí lietadla prišli na palubu záchranári a odviezli nemenovanú matku s dieťaťom v dobrom zdravotnom stave do nemocnice.

Lietadlo vyradili dočasne z prevádzky, aby ho mohli upratať, a ostatní pasažieri odcestovali do Phoenixu iným strojom. Do cieľa prileteli s dvojhodinovým meškaním.

Pasažierka menom Julie Dafoeová povedala, že sedela vedľa ženy spolu s ďalším cestujúcim, Kurtom Reedom. „Jedna zo zdravotných sestier, ktoré pri pôrode pomáhali, spomenula, že žena už na letisku chodila sem a tam. Pomysleli si, že má zrejme kontrakcie," uviedla Dafoeová a dodala: „V lietadle som zrazu počula plač bábätka, taký zvuk, ako keď má dieťa priveľa mlieka. Vtedy mi napadlo: 'Veď na palube nie sú nijaké bábätká!"

Potom už pasažieri počuli výzvu, že sa hľadá lekár, ale nič konkrétne o naliehavom prípade. Ďalšia cestujúca dodala: „Kapitán nakoniec oznámil, že blahoželá k príchodu chlapčeka na svet. Všetci sme začali tlieskať, ale boli sme trochu zmätení, lebo sme si dovtedy mysleli, že niekto umiera, a nie, že sa rodí."

LOS ANGELES/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti