VIDEO: Lietadlo so 126 ľuďmi na palube začalo pri pristávaní horieť

Lietadlo so 126 ľuďmi na palube začalo horieť po pristátí na medzinárodnom letisku v Miami na Floride, pričom utrpeli zranenia traja ľudia. Informovala o tom v stredu agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady. 

Stroj typu MD-82 priletel v utorok do Miami zo Santo Dominga v Dominikánskej republike. Počas pristávacieho manévru mu zlyhal predný podvozok, čo zrejme spôsobilo požiar a následne aj únik paliva.

 Podľa vyjadrenia miestnych hasičov plamene zachvátili jedno z krídel. Cestujúcich z lietadla evakuovali do letiskového terminálu autobusmi. Len traja z nich utrpeli ľahšie zranenia, s ktorými ich previezli do nemocnice. 

Horiaci stroj spoločnosti RED Air z Dominikánskej republiky napokon skončil na trávnatej ploche pri okraji pristávacej plochy. Na mieste zasahovali minimálne tri hasičské vozidlá, ktorým sa plamene podarilo dostať pod kontrolu a uhasiť pomocou hasiacej peny.   

Incident na medzinárodnom letisku v Miami spôsobil meškania niektorých letov. Udalosť vyšetria experti z amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTSB), ktorí pricestujú na Floridu v priebehu stredy.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti