FOTO: Budúci rekordér. Pakistanské kozľa sa narodilo s polmetrovými ušami

Simba
Simba Zdroj: Profimedia

Mimoriadne kozľa prišlo na svet začiatkom júna v pakistanskom meste Karáči. Jeho uši merajú až 46 centimetrov. Majiteľ Muhammad hassan Narejo dúfa, že jeho domáce zviera zapíšu do Guinnessovej knihy rekordov a stane sa tak celebritou nielen v oblasti, v ktorej žijú, ale na celom svete. Informuje Free press journal.

Anglonúbijské kozľa pomenoval Simba. Toto plemeno sa všeobecne vyznačuje dlhšími ušami, ktorými sa chladí v horúcom počasí, ale predsa len sú tie Simbove značne dlhšie. Malé kozľa ich dokonca ťahá po zemi a občas si ich aj pristúpi. Napriek tomu mu však neprekážajú v normálnom fungovaní. Abnormálna dĺžka môže zapríčinená genetickou mutáciou alebo poruchou.

Ako sme už uviedli vyššie, Muhammad verí, že kozľa zapíšu do Guinnessovej knihy rekordov. Zatiaľ však o to nepožiadal. Očakáva, že postupne, ako bude dvojtýždňový Simba rásť, predĺžia sa aj jeho uši.

​Na internete sa okamžite rozmohli aj rôzne prirovnania a prezývky pre toto výnimočné kozľa. Niektorým si pre jeho meno okamžite predstavia rozprávku Leví kráľ, iným však svojim vzhľadom skôr pripomína Dumba, slona s obrovskými ušami, vďaka ktorým lieta.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti