Ľudia vo Vrběticiach nemajú pokoj, vystrašili ich ďalšie výbuchy

Vybuch municneho skladu v Cesku
Výbuch mničného skladu v Česku Zdroj: TASR

Priestor muničných skladov pri Vrběticiach hermeticky uzatvorila armáda. Vláda do oblasti poslala približne 500 vojakov, vybuchujú od 16. októbra

Niekoľko rán sa ozvalo dnes zavčasu ráno z areálu v moravskej obci Vrbětice. Nesprevádzali ich však nijaké záblesky ani dym. Polícia začala preverovať, čo konkrétne rany spôsobilo - jednou z možností je napríklad streľba poľovníkov, píše spravodajský server iDNES.cz.

"Preverujeme, či išlo o výbuch munície, alebo streľbu poľovníka," povedala hovorkyňa polície Lenka Javorková. Naposledy sa overené výbuchy munície ozvali z areálu v piatok, keď sa ozvalo 15-20 neriadených explózií. Posledný zaznel o 22.45 h, sumarizuje internetové vydanie denníka Mladá fronta DNES.

Jednou z vyšetrovacích verzií je spáchanie úmyselného trestného činu

Prvý sklad, ktorý mala prenajatý ostravská firma Imex Group, vybuchol ešte 16. októbra. Prenajatý mala aj druhý sklad, ktorý vybuchol 3. decembra. Pri prvom výbuchu zahynuli dvaja zamestnanci firmy.

Priestor muničných skladov pri Vrběticiach hermeticky uzatvorila armáda. Vláda do oblasti poslala približne 500 vojakov, aby priestor strážili a nikto doňho nevnikol, než bude areál muničných skladov vyčistený a munícia, ktorá v skladoch je, odvezená do znovuotvoreného skladu v Květnej pri meste Polička.

Dvoma výbuchmi muničných skladov vo Vrběticiach sa zaoberá expozitúra Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu v Ostrave.

"V prípade explózie prvého skladu možno uvažovať o chybe ľudského faktora pri manipulácii s muníciou. Jednou z vyšetrovacích verzií je v oboch prípadoch takisto spáchanie úmyselného trestného činu," píše sa podľa iDNES.cz v dokumente zhrňujúcom udalosti vo Vrběticiach.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti