V Prahe brutálne napadli dve ženy, jedna je v kritickom stave

V Prahe napadli dve ženy. V prvom prípade má polícia k dispozícii aj kamerové záznamy.
Zdroj: Policie ČR

Polícia pátra po útočníkoch. Zrejme ide o dvoch rozdielnych mužov.

V Prahe sa v sobotu a v nedeľu skoro ráno stali dve brutálne prepadnutia žien. Jedna zo žien je v kritickom stave.

V prvom prípade kriminalisti na základe výpovede obete (23) podozrievajú z činu Aziata. V druhom prípade ženu (33) napadol zatiaľ úplne neznámy útočník. Policajná hovorkyňa Jana Rösslerová povedala, že to zatiaľ nevyzerá na to, že by útočil rovnaký človek, vylúčiť sa to ale nedá, píše tn.cz.

Prvý útok sa odohral v sobotu asi desať minút pred pol piatou ráno. Dvadsaťtriročná žena sa vracala z večierka z centra mesta. Vystúpila na zastávke v Prahe 4 z autobusu a mierila k domu vzdialeného len pár metrov. Spoločne s ňou vystúpil aj neznámy muž, ktorý ju po pár metroch strhol na zem, sadol si na ňu a začal ju dusiť. Napadnutej sa podarilo utiecť k najbližšiemu domu, kde zvonila na zvončeky a volala o pomoc. Útočník ju ale dobehol, znova ju škrtil, podľa polície s ňou "manipuloval zatiaľ neznámym spôsobom", a keď žena upadla do bezvedomia, z miesta ušiel.

Detektívi zaistili okrem iného aj kamerové záznamy a zverejnili fotografiu podozrivého. Žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po ňom.

Druhý prípad vyšetrujú detektívi od včerajšej štvrť na štyri v noci, stal sa v pražských Petroviciach. Okoloidúci tam pod stromom na križovatke ulíc Archimedovho a Rezlerova našiel ležať zranenú ženu, ktorá mala potrhané oblečenie a okolo nej sa váľala zimná bunda, ďalšie zvršky odevu a jej dioptrické okuliare. Žena utrpela šok a s hliadkou nekomunikovala, záchranná služba ju previezla v kritickom stave do nemocnice. Kriminalisti tiež žiadajú svedkov, aby im pomohli s pátraním nielen po útočníkovi, ale aj zmapovaní pohybu napadnutej tridsaťtriročnej ženy. Podľa prvých informácií prišla do Petrovic autobusom nočnej linky číslo 511. Z autobusu číslo 511 o deň skôr vystúpila aj prvá napadnutá žena.
PRAHA/tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti