V Prahe havaroval autobus s deťmi. Na mieste je polícia aj záchranári, hlásia 15 zranených

V Prahe havaroval autobus s deťmi. Pri zrážke s osobným autom sa zranilo 15 ľudí. Informuje portál tn.nova.cz.

Nehoda sa stala vo štvrtok ráno neďaleko základnej školy cestou na školský výlet. Medzi zranenými je 12 detí, väčšina podľa záchranárov utrpela ľahšie zranenia. "Celkom prešlo našimi rukami 15 ľahko zranených osôb. Jednalo sa o 12 detí vo veku 10-12 rokov a tri dospelé osoby vrátane vodiča osobného automobilu. Našťastie išlo len o ľahké zranenia, najčastejšie úrazy hlavy a pomliaždeniny," uviedla hovorkyňa záchranárov Jana Poštová.

Všetky deti následne vyšetrili lekári. "V súvislosti s haváriou autobusu sme na kliniku detskej chirurgie a traumatológie prijali 12 detí na ambulantné vyšetrenie. Našťastie nešlo o žiadne závažné zranenia a zatiaľ nebola nutná hospitalizácia. Jednalo sa skôr o pomliaždeniny," informovala na twitteri Fakultnej Thom.

Príčina zrážky je predmetom vyšetrovania, údajne ju však zavinil vodič automobilu. "Príčiny nehody preverujeme, ale podľa prvotných informácií mal vodič osobného auta vojsť do protismeru," uviedla pre portál pražská policajná hovorkyňa Martina Špryslová.

Úsek bol neprejazdný približne dve hodiny.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti