Krvavý masaker na škole: Ozbrojenci zabili cez sto ľudí, väčšinou detí

Pakistanské armádne jednotky prišli oslobiť zajatých školákov.
Pakistanské armádne jednotky prišli oslobiť zajatých školákov. Zdroj: TASR

Skupina atentátnikov vtrhla do školy v pakistanskom meste Pešávar, v ktorej sa nachádza asi 500 študentov.

Tri explózie otriasli budovou štátnej vojenskej školy v meste Pešávar na severozápade Pakistanu, na ktorú v utorok zaútočili členovia hnutia Taliban. Informovala o tom Reuters s odvolaním sa na miestne policajné zdroje.

Útok ozbrojencov Talibanu si podľa nich vyžiadal najmenej 141 obetí, z toho vyše 132 detí, pričom 122 ďalších osôb utrpelo zranenia. Počet obetí a zranených môže podľa pakistanských úradov stúpnuť.

Pakistanská armáda už útočníkov zneškodnila Taliban predtým potvrdil, že do školy vyslal šesť ozbrojencov vo vestách s výbušninami.

"Päť militantov zabili príslušníci špeciálnych jednotiek, ďalší odpálil nálož, ktorú mal pripevnenú na tele, keď ho vojaci obkľúčili," uvádza sa vo vyhlásení pakistanskej armády.

Podľa pakistanskej armády jej príslušníci v súčasnosti vykonávajú čistiace operácie v areáli školy.

V čase prepadu sa v škole podľa odhadov nachádzalo zhruba 500 študentov a učiteľov, z ktorých väčšinu sa podarilo evakuovať. Pakistanská polícia sa snažila zabrániť zúfalým rodičom vo vstupe do budovy školy vo chvíli, keď sa ozvali tri silné explózie.

Podľa jedného z učiteľov ozbrojenci na školu zaútočili v čase, keď sa na nej konali skúšky. Ďalší člen pedagogického zboru a jeden zo študentov pre miestnu televíziu Geo TV uviedli, že militanti vtrhli do auditória školy v čase, keď tam vojenskí zdravotníci vykonávali so študentmi výcvik prvej pomoci. K zodpovednosti za útok sa bezprostredne po jeho začiatku prihlásilo hnutie Taliban.

Zdroj: TASR

PEŠÁVAR/TASR-aktualizované

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti