Zahraničné

Muž sa zapálil na Václavskom námestí

Na Václavskom námestí sa podpálil muž.
Zdroj: tn.cz

Premenil sa na trojmetrový plameň.

Zhruba 45-ročný muž sa v utorok v noci na pražskom Václavskom námestí polial horľavinou a zapálil. Premenil sa v trojmetrový plameň. Ľudia ho uhasili a bol pri vedomí, ale do nemocnice putoval v kritickom stave, píše tn.cz.

Nešťastná udalosť sa odohrala asi tridsať minút pred polnocou pri soche svätého Václava. "Ten pán išiel sám smerom od pomníka. Zrazu sa z neho stal asi tri metre vysoký plameň," uviedol svedok.

Okoloidúci sa fúzatého muža s vizážou bezdomovca snažili uhasiť bundami. Po chvíľke niekto pribehol s hasiacim prístrojom.

Hasiči dali zranenému dýchať kyslík a vzápätí sa silne popáleného muža ujali privolaní záchranári. Desiatky minút ho ošetrovali v sanitke, potom ho previezli na popáleninové centrum do nemocnice. Jeho stav je podľa prvých informácií veľmi vážny. Na ošetrenie putovalo aj dievča, ktoré sa nešťastníka snažilo zachrániť a utrpelo pri tom ľahšia popáleniny.

Muž zostal podľa svedkov bezprostredne po uhasení plameňov pri vedomí, ale v šoku a neschopný slova. Motív jeho činu tak zisťujú kriminalisti, ktorí si prípad prevzali. Zaistili okrem iného tašku, ktorú zanechal pri soche.

PRAHA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.