Zahraničné

Prvé foto muža, ktorý stojí na útokom vo Volgograde

Terorista Pečonkin
Zdroj: Hlas Ruska

Jeho otec už dal svoju krv na testy DNA.

Trolejbus odpálil vo Volgograde, podľa predbežných údajov, člen bandy z Dagestanu Marij El Pavel Pečonkin. Na základe údajov orgánov činných v trestnom konaní sa Pečonkin pripojil k dagestanským ozbrojencom na jar 2012, prijal islam a zmenil si meno na Ansar Ar-rusi. Jeho otec už dal krv na testy DNA, píše Hlas Ruska.

Zdroj: Hlas Ruska

Pri výbuchu vo Volgograde zahynulo 14 ľudí. Tento počet potvrdil pre ruskú televíznu stanicu Rossija 24 minister zdravotníctva Olega Salagaj. Ten už zverejnil aj zoznam nezvestných ľudí.

Portál gazeta.ru, odvolávajúc sa na informácie regionálnej vlády, píše, že zranených je od 37 do 50 ľudí. Ruské médiá pôvodne informovali o 15 mŕtvych, neskôr počet zredukovali na 10 obetí, resp. 28 nezvestných.

Zdroj: RIA Novosti
Explózia nastala len deň po tom, ako pri samovražednom útoku na železničnej stanici v tomto meste prišlo o život podľa najnovšej bilancie najmenej 17 ľudí.

Gazeta.ru píše, že sila bomby bola najmenej 4 kg TNT. Explózia bola taká silná, že výbuch rozbil okná na susedných domoch.

Zdroj: SITA
Hovorca ruského vyšetrovacieho výboru Vladimir Markin potvrdil, že explózia bola spustená samovražedným atentátnikom.

Zdroj: SITA
Výbuch nastal len deň nato, ako pri samovražednom útoku na hlavnej železničnej stanici v tom istom meste prišlo o život podľa najnovšej bilancie najmenej 17 ľudí. K zodpovednosti ani za jeden z dvojice útokov sa bezprostredne nikto neprihlásil.

Situácia vyvoláva obavy o bezpečnosť zimných olympijských hier v Soči, ktoré sa začnú o 40 dní. Vzbúrenci z odštiepeneckých regiónov v snahe vytvoriť na juhu Ruska islamský štát v júli vyzvali militantov, aby použili "maximálnu silu" na to, aby zabránili konaniu hier.

MOSKVA/zg, TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.