Dovolenkári pozor. Obľúbené destinácie zasiahnu protesty aeroliniek

Letné dovolenky sa ešte poriadne nezačali a viaceré aerolinky ohlásili štrajky. Nemajú totiž dostatok ľudí. Nízkonákladová spoločnosť Ryanair začína dnes protestovať v Španielsku, Portugalsku a Belgicku.

Pred cestou do obľúbenej destinácie by pasažieri mali byť ostražití. Vyzývajú experti na leteckú prepravu. Napriek tomu, že majú kúpené letenky, do cieľa sa dostať nemusia, alebo len s výrazným meškaním či rôznymi problémami. Štrajkov leteckého personálu bude totiž pribúdať.

"Pred každým letom musíme byť oddýchnutí. Ak by sa niečo stalo, požiar na palube, alebo choroba, musíme byť schopní rýchlo reagovať. Pretože unavení to nezvládneme," uviedla letuška Clara de Coster.

Najmä nízkonákladové aerolinky trápi nedostatok personálu. Mnohé letecké spoločnosti už pred letom začali rušiť tisícky letov. Tie najväčšie tvrdia, že dovolenkovú sezónu by to nemalo ovplyvniť. Okrem Ryanairu budú zajtra štrajkovať aj ľudia z EasyJetu v Taliansku. O protestoch sa už nahlas rozpráva v British Airways či škandinávskych aerolinkách.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti