Zahraničné

Pred nemeckou ambasádou zaznelo 20 rán z kalašnikova

AK47
Zdroj: Wikipédia

Polícia zatkla troch mužov.

Pred rezidenciou nemeckého veľvyslanca v Aténach sa dnes nadránom strieľalo. Informovala o tom grécka polícia, na ktorú sa odvolala agentúra DPA.

Výstrely boli vypálené z útočnej pušky značky Kalašnikov pred rezidenciou nemeckého veľvyslanca Wolfganga Doldta v aténskom obvode Chalandri o 03.03 h miestneho času (02.03 h SEČ).

Podľa polície sa pri incidente nikto nezranil a protiteroristická policajná jednotka v súvislosti so streľbou zatkla troch mužov.

Ozbrojený strážnik pred rezidenciou veľvyslanca údajne zbraň nepoužil z obáv, že by mohlo dôjsť k zraneniu obyvateľov okolitých domov.

Rozhlasová stanica Skai uviedla, že bolo vypálených najmenej 20 výstrelov. Štyri guľky údajne uviazli v záhradnej bráne. Hovorca polície sa k podrobnostiam prípadu odmietol vyjadrovať.
S nemeckým veľvyslancom sa spojil telefonicky grécky premiér Antonis Samaras i minister vnútra Nikos Dendias.

Rezidencia nemeckého veľvyslanca v Aténach sa stala terčom teroristického útoku už v roku 1999, keď na ňu neznámy páchateľ vystrelil z protitankovej zbrane. Mnoho Grékov svoje pretrvávajúce ekonomické problémy pripisuje nemeckému postoju k úsporným opatreniam, poznamenáva nemecká tlačová agentúra DPA.

ATÉNY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.