Zahraničné

Dvaja Slováci mali zavraždiť Viedenčana. Jeden z nich sa možno vyhne doživotiu

Putá
Zdroj: TASR

Za brutálnu vraždu si zatiaľ v rakúskej väznici odpykali tri roky.

Mladšiemu z dvojice Slovákov, ktorých Krajinský súd vo Viedni odsúdil v apríli 2012 na doživotné tresty odňatia slobody za brutálnu vraždu istého Viedenčana z júna 2011, sa naskytla nádej na prepustenie z väzenia, v ktorom je už viac ako tri roky.

Jeho krajan, s ktorým sa počas procesu vzájomne obviňovali z hrdelného zločinu, totiž v uplynulých mesiacoch zaslal list z väzenia rakúskemu ministerstvu spravodlivosti. V ňom zdôrazňuje, že mladší z dvojice sa skutočne ničoho nedopustil.

Advokát uväzneného podal preto podnet na obnovenie procesu, čomu rakúska justícia vzhľadom na nové skutočnosti vyhovela. Otázku prípadnej viny medzičasom 24-ročného Slováka tak v piatok posúdia nanovo, informovala dnes večer tlačová agentúra APA.

Oboch Slovákov uznal súd vinnými z toho, že vtedy 33-ročného rakúskeho občana Rolanda A. ubodali pri rieke Liesingbach vo Viedni a nakoniec olúpili. Obaja útočníci sa s neskoršou obeťou zoznámili na sklonku júna 2011 na námestí Karlsplatz, aby ich hlboko veriaci vyznávač hinduizmu potom odprevadil až do parku vo štvrti Liesing, kde Slováci prespávali. Tam potom došlo ku krviprelievaniu.

Slovákov zadržali po tom, ako použili odcudzený ukradnutý mobilný telefón vo svojej dedine na východnom Slovensku a dva ukradnuté prstene dali do záložne v Bratislave.

VIEDEŇ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti