Stavebný ruch v chorvátskom meste Jelsa je minulosťou. Obľúbené letovisko je pripravené na sezónu

Mesto Jelsa.
Mesto Jelsa. Zdroj: Zuzana Ballaschová

V chorvátskom meste Jelsa na ostrove Hvar je turistická sezóna v plnom prúde. Stavebné práce, ktoré spôsobovali v meste ruch a nepríjemný zápach, sú už minulosťou. Obyvatelia mesta Jelsa sa sťažovali na hluk, prach a smrad, ktorý odrádzal prípadných záujemcov o ubytovanie. 

Zuzana Ballaschová zo Slovenského fóra cestovného ruchu priblížila, že mesto realizovalo dlhodobo plánovaný projekt pokladania vodovodného a kanalizačného potrubia a úpravy nábrežia. „Vzhľadom na rozsah projektu a špecifickosť historického mesta Jelsa, bohužiaľ, tieto práce zasiahli čiastočne aj predsezónu, ale k dnešnému dňu sú práce v centre ukončené a mesto je vzhľadom k rekonštrukcii nábrežia ešte atraktívnejšie ako sme ho poznali doteraz,“ hovorí Ballaschová.

Riaditeľka Chorvátskeho turistického združenia mesta Jelsa Maria Marijan zdôraznila, že jedným z predpokladov úspešného turistického miesta je aj vodohospodárska infraštruktúra. „Ide zatiaľ o najväčší projekt v histórii mesta Jelsa, spolufinancovaný Európskou úniou a vzhľadom na rozsah a náročnosť prác, bohužiaľ zasiahli aj časť predsezóny. Je dôležité zdôrazniť, že ide o mimoriadne významný projekt pre naše mesto a aj vďaka týmto zeleným investíciám môžu turisti očakávať ešte krajšiu Jelsu a čistejšie more než doteraz. Aktuálne sú práce v centre mesta ukončené a mesto je pripravené na sľubnú turistickú sezónu,“ dodala Marijan.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti