Zahraničné

Pápež tvrdí, že o 10 rokov tu už nebude

Pápež a hráči Bayernu Mníchov Philipp Lahm a Manuel Neuer na súkromnej audiencii.
Zdroj: Facebook.com/FC Bayern München

Povedal to pri príležitosti priania, aby Taliansko v roku 2024 rokov usporiadalo OH. Tie boli v Ríme v roku 1960 .

Pápež František zaželal dnes Rímu šťastie v jeho snahe o usporiadanie letných olympijských hier v roku 2024, ktorých určité športové podujatia sa možno budú konať vo Vatikáne. Pápež však potom zažartoval, že on si ich nebude vychutnávať, pretože tam už nebude.

Organizátori chcú, aby sa napríklad lukostreľba alebo bedminton, boli na Námestí sv. Petra

František, ktorý v stredu 17. decembra oslávil 78 rokov, sa takto spontánne vyjadril na konci svojho príhovoru pred členmi talianskeho národného olympijského výboru.

Pápež, vášnivý fanúšik futbalu, zaželal "veľa šťastia" kandidujúcemu Taliansku, potom sa na chvíľu odmlčal, usmial a dodal: "Ja tu nebudem." Rozosmial tým skupinu návštevníkov vo vatikánskej sieni.

Talianske médiá informovali, že organizátori olympijských hier chcú, aby sa niektoré podujatia, napríklad lukostreľba alebo bedminton, konali na Námestí sv. Petra. Vatikán vyhlásil, že zváži tieto žiadosti, pripomenula tlačová agentúra Reuters.

Pápež, ktorý pôsobí zdravo, v auguste povedal novinárom, že do dvoch alebo troch rokov očakáva "svoj návrat do domu Otca (Boha)".

František tiež povedal, že bez váhania odstúpi zo zdravotných dôvodov, tak ako jeho predchodca Benedikt XVI. Františkovi poradcovia však uviedli, že zrejme radšej odíde do kláštora vo svojej rodnej Argentíne a nezostane vo Vatikáne, ako to urobil Benedikt.

RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.