Zahraničné

Masaker v Glasgowe. Smetiarske auto zabilo najmenej 6 ľudí

10881439_10205603563390723_211146910_n.jpg

Svedkovia videli, ako sa auto rútilo ulicou a nechávalo za sebou telá obetí. Prvé informácie hovorili o šiestich mŕtvych a desiatke zranených.

Vianočné nákupy v centre škótskeho Glasgow sa zo sekundy na sekundu zmenili na tragédiu. Ulicami sa hnalo smetiarske auto, ktoré vrážalo do ľudí. Zastavila ho až stena hotela. Incident sa stal len pred pár hodinami.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa presne udialo. Svedkovia videli, ako sa auto rúti ulicou a nechávalo za sebou telá obetí. Na miesto okamžite prišli sanitky a polícia celú štvrť uzavrela. Niektorí tvrdia, že to vyzeralo, tak, akoby vodič stratil kontrolu nad vozidlom.

Smetiarske auto vyšlo aj na chodník, práve tam zrazilo najviac ľudí. Polícia zatiaľ potvrdila, že sú obete na životoch. Konkrétne číslo zatiaľ nezverejnili. Prvé informácie hovorili o šiestich mŕtvych a desiatke zranených.


Do oblasti sa nikto nedostane, okolité ulice stráži polícia. Nevie sa ani to, či vodič smetiarskeho auta prežil alebo je medzi mŕtvymi. Úrady nechcú špekulovať ani o teroristickom útoku.

GLASGOW/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.