Zahraničné

Policajt zastrelil ozbrojeného černošského mladíka

Po streľbe v Berkeley.
Zdroj: NBC.com

Polícia v St. Louis uviedla, že berkeleyský policajt strieľal z obáv o svoj život. Černoch mal vytiahnuť pištoľ, ktorou mieril priamo na neho.

Americká polícia na predmestí St. Louis zabila černošského mladíka. Mal sa vyhrážať strelnou zbraňou. Obeťou je podľa miestnych médií 18-ročný Antonio Martin, informovala agentúra AP.

Incident sa stal v susedstve Fergusonu, ďalšieho predmestia St. Louis, kde v auguste belošský policajt zastrelil neozbrojeného černocha Michaela Browna.

Zdroj: Twitter.com

Najnovšia udalosť sa stalo v utorok neskoro večer miestneho času (dnes skoro ráno SEČ) na čerpacej stanici v Berkeley. Toto predmestie je v priamom susedstve s Fergusonon, ktoré sa po Brownovej smrti stalo dejiskom násilných demonštrácií.

Polícia v St. Louis uviedla, že berkeleyský policajt strieľal z obáv o svoj život. Černoch mal vytiahnuť pištoľ, ktorou mieril priamo na neho.

Agentúry AP tvrdí, že padlo niekoľko výstrelov. Na miesto sa potom ihneď zišlo asi 60 ľudí.

https://www.youtube.com/watch?v=6tMnUFhV_Wo

BERKELEY/novinky.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)