Let smrti MH 17 má nového svedka. Je to dezertér

Svedok v prípade pádu lietadlo MH 17 smerujúceho z Amsterdamu do Malajzie.
Zdroj: kp.ru

Údajný svedok mal slúžiť v Dnepropetrovsku v onen kritický deň - 17. júla 2014 spoločne s pilotom Vladislavom Vološinom.

O svedectve muža-dezertéra z ukrajinskej armády, ktorý na detektore lži vierohodne prezentoval, že civilné malajzijské lietadlo typu Boeing 777 zostrelil v júli nad východnou Ukrajinou raketou pilot ukrajinského bojového stroja typu SU-25, informoval dnes v Moskve predstaviteľ tamojšieho Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Vladimir Markin.

Podľa jeho slov môžu dôkazy o údajnej vine ukrajinských ozbrojených síl predložiť vyšetrovacej komisii, ktorá sa udalosťou zaoberá v Holandsku. Práve z tejto krajiny pochádzala väčšina z 298 obetí-cestujúcich a členov posádky na linke spoločnosti Malaysia Airlines.

Ukrajinská bezpečnostná služba označila spomínaného svedka za ruský podvrh

Údajný svedok mal slúžiť v Dnepropetrovsku v onen kritický deň - 17. júla 2014 spoločne s pilotom Vladislavom Vološinom, ktorého fotografiu zverejnilo dnešné vydanie denníka Komsomoľskaja pravda na titulnej strane s tým, že to bol práve on, kto spomínaný stroj zostrelil.

Skúma sa uplatnenie programu ochrany svedka pre spomínaného ukrajinského občana.
Kyjev, ako je známe, možnú účasť svojich ozbrojených síl na zostrelení spomínaného stroja odmietol a obvinil opakovane z neho proruských separatistov.

Ako uviedla ukrajinská tajná služba pred štyrmi dňami, kovové úlomky nájdené v telách niektorých pasažierov malajzijského lietadla, ktoré sa v júli zrútilo na východe Ukrajiny, by mohli pochádzať z rakety, ktorá stroj zrejme zasiahla.

Zdroj: Profimedia.sk

"Drvivá väčšina zo zabitých pri páde bola identifikovaná. V niektorých telách sa našli kovové predmety, ktoré nepatria lietadlu a môžu byť úlomkami z rakety," citoval z vyhlásenia ukrajinskej tajnej služby (SBU) spravodajský server Sputnik.

Podľa SBU Holandsko zverejní ďalšiu správu o vyšetrovaní nešťastia do konca tohto roka. Vyšetrovanie bude pokračovať aj v roku 2015.

Hovorkyňa vyšetrovacieho grémia z Holandska Sara Vernooijová pre tlačovú agentúru DPA dnes zdôraznila, že o detailoch vyšetrovania sa principiálne nevyjadrujú.
Holandský televízny kanál RTL zverejnil, fotografie, ktoré by mali dokazovať, že lietadlo zostrelila raketa zem-vzduch.


KYJEV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti