Patriarchu Kirilla zradila svätená voda. Nepríjemný pád na mramorovej podlahe zachytila kamera

Patriarchu Kirilla zradila svätená voda. Nepríjemný pád na mramorovej podlahe zachytila kamera
Zdroj: reprofoto: YouTube/Live Kuban, koláž: TVNOVINY.sk

Hlava ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarcha Kirill, sa počas liturgie pošmykol na vlhkej mramorovej podlahe kostola v Novorossijsku v južnom Krasnodare pri Čiernom mori.

Patriarcha sa zrútil k zemi za zvuku žalmu „Pane, zmiluj sa“. Cirkevní hodnostári, ktorí ho obklopovali, sa mu okamžite ponáhľali pomôcť vstať. Bohoslužba pokračovala.

Patriarcha neskôr uviedol, že pád zapríčinila podlaha mokrá od svätenej vody a že sa mu pri nehode nič nestalo.

https://youtu.be/yr8xDsmSfys

„To, že som dnes spadol, nič neznamená. Podlaha je krásna, lesklá a hladká. Ale keď sa na ňu dostane voda, dokonca aj svätená, fyzikálne zákony fungujú. Pekne som sa po tej krásnej podlahe skĺzol. Ale z Božej milosti bez akýchkoľvek následkov,“ komentoval svoj pád patriarcha Kirill.

Patriarcha Kirill je jedným z mnohých sankcionovaných Rusov. Podporuje vojnu na Ukrajine a ospravedlňuje Vladimira Putina s tým, že „špeciálna operácia“ na Ukrajine je v skutočnosti hrádzou proti západnej liberálnej kultúre, ktorú považuje za úpadkovú najmä pre všeobecné akceptovanie homosexuality.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Krátka správa

Štrajk hollywoodskych scenáristov sa v stredu končí.

Ukončeniu štrajku predchádzalo dosiahnutie platovej dohody s hollywoodskymi filmovými štúdiami, uviedlo v statuse na platforme X vedenie Združenia amerických scenáristov (WGA). Štrajk trval takmer päť mesiacov a ochromil Hollywood. (TASR)

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.