Smutný príbeh dievčaťa z Nigérie: Otec ju ponúkol ako atentátničku!

Dievča z Boko Haram.
Dievča z Boko Haram. Zdroj: TASR/AP

Zúčastnila sa samovražednej misie, avšak bombu na tele neodpálila.

Trinásťročná Nigérijčanka na tlačovej konferencii zorganizovanej políciou povedala, že ju jej otec dal k dispozícii radikálnej islamistickej sekte Boko Haram, aby ju využila ako samovražednú útočníčku. Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA.

Dievča vystúpilo so svojím príbehom na Štedrý deň, dva týždne po zatknutí s výbušninami, keď v nigérijskom zväzovom štáte Kano vyhľadalo lekársku pomoc.

Dievča utrpelo zranenia pri samovražednom útoku na trhovisku s textilným tovarom, ktorý uskutočnili dve ďalšie dievčatá a pri ktorom zomreli štyria okoloidúci. Ona sama bombu na svojom tele neodpálila.

Na tlačovej konferencii povedala, že pochádza z Damaturu v severonigérijskom štáte Yobe. Uviedla, že jej Boko Haram sľúbila, že príde do raja, ak dokončí svoju misiu, ale potom sa jej vyhrážala zabitím, ak úlohu nesplní.

Polícia nevedela, čo sa stalo s otcom dievčaťa. Na tlačovej konferencii nemalo dievča žiadneho právneho zástupcu.

Militantná sekta Boko Haram bojuje od roku 2009 proti centrálnej nigérijskej vláde, na obsadených územiach uplatňuje islamské právo šaría. Na severe Nigérie zabila iba tento rok vyše 4000 ľudí. 

Zdroj: TASR/AP

JOHANNESBURG/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti