Podnikavci už predávajú na internete darčeky, ktoré ich nepotešili

Vianočné darčeky - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Ľudia sa zbavovali takmer všetkého, čo vám len napadne - od papúč až po knihy.

Francúzi sú podnikaví a praktickí. Ukázalo sa to aj na Vianoce. Už pár hodín po tom, ako si rozbalili darčeky, na webe predávali tie, ktoré ich nepotešili. Nechcené svetre, ponožky či darčekové poukážky tak majú už dva dni po Štedrom dni nového majiteľa.

Skvelým príkladom je Parížanka Isabelle. Na Vianoce dostala sadu DVD-čiek o Marilyn Monroe. Pritom nemá ani len DVD-prehrávač.

"Neodložím si ten darček na poličku, radšej ho predám cez internet," hovorí Isabell.

Na webe nájdete stovky stránok, cez ktoré ľudia predávali darčeky už v stredu večer, prípadne včera ráno. Zbavovali sa takmer všetkého, čo vám len napadne - od papúč až po knihy.


Z predaja nechcených darčekov sa pomaly stáva trend. Podľa odhadov v období od 25. decembra do 15. januára sa len vo Francúzsku predá cez internet asi 3,5 milióna vecí, ktoré si ľudia našli pod stromčekom. Najmä pri darčekovým poukážkach musia ísť podnikavci s cenou dolu. Napríklad 40-eurová sa po Vianociach predá asi za 20.

Darčekové poukážky sú kategória sama o sebe. Asi každá piata zostane nevyužitá a peniaze za ňu prepadnú. Možno aj vy ste si o podnikavých Francúzoch pomysleli, že ak predávajú darčeky, sú tak trochu nevďační. Oni však trvajú na tom, že to tak nie je. Veď za peniaze, ktoré predajom darčeka získajú, si kúpia niečo, čo ich poteší a čo aj naozaj využijú.

PARÍŽ/ENEX

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti