Britku trápilo záhadné ochorenie. Diagnózu jej na Facebooku pomohla určiť cudzia žena

Annie.
Annie. Zdroj: Facebook/Annie Marshall

Annie Marshallovú dlhý čas trápili žalúdočné problémy. Po otrave jedlom pred dvoma rokmi trpela veľkou bolesťou vždy, keď sa najedla. Píše New York Post. Annie vlani na jar lekári diagnostikovali takzvanou gastroparézu, čo je porucha vyprázdňovania žalúdka. Žena pre bolesti a nechuti k jedlu rapídne schudla.

Lieky ani iná medikácia 20-ročnej Britke nepomáhali, a tak sa frustrovaná obrátila na cudzích ľudí na Facebooku. Jedna z užívateliek jej navrhla, aby si skúsila vyhľadať syndróm MALS, pri ktorom nie je do žalúdka, pečene a ďalších orgánov správne privádzaná krv.

„Nevedela som, čo mám robiť, bola som na dne. V podstate som už všetko vzdala. Našla som si na Facebooku skupinu pre ľudí s gastroparézou a napísala tam čo ma trápi. Prišla mi správa od jednej Američanky, ktorá pracuje už 20 rokov ako zdravotná sestra,“ uviedla Marshallová.

Tá sa jej priznala, že sama trpí týmto syndrómom. Marshallová následne začala zbierať informácie o tomto ochorení a zistila, že symptómy sa zhodujú s tými, ktoré sama prežívala.

Vyhľadala preto špecialistu v Londýne, ktorý jej diagnózu skutočne potvrdil. Žena teraz čaká na operáciu u odborníka v americkom štáte Connecticut a dúfa, že sa jej konečne uľaví. „Trpela som bolesťami vždy, ako som sa najedla. Došlo to do bodu, keď ma aj dve sústa jedlá dokázali položiť na zvyšok dňa do postele,“ dodala.

Nateraz jej lekári pomáhajú injekciami so steroidmi. „Už osem hodín po aplikácii som sa mohla normálne najesť a nemala som žiadne príznaky. Vôbec som tomu nerozumela, ale bola to dobrá známka toho, že by mi s problémami mohla pomôcť operácia,“ uzavrela žena.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti