Zahraničné

Až toto video naplno odhaľuje drámu na gréckom trajekte

Taliansky trajekt zachvátil požiar.
Taliansky trajekt zachvátil požiar. Zdroj: TASR

Z gréckeho trajektu evakuovali 265 ľudí, ďalších 200 je stále na palube

Záchranári evakuovali počas dnešnej noci 265 ľudí z paluby trajektu, na ktorom v nedeľu pri pobreží Grécka vypukol požiar. Na palube je ešte vyše 200 ľudí, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na talianske námorné sily. Nehoda si už vyžiadala päť obetí a niekoľko zranených.

Z prednej paluby gréckeho trajektu Norman Atlantic vyzdvihovali pasažierov vrtuľníky. Na palube je aj zdravotnícky tím, ktorý pomáha zvyšným cestujúcim a posádke. Záchranná operácia pokračuje, uviedlo talianske námorníctvo.

Pôvodne sa k trajektu mali priblížiť záchranárske lode, plán však prekazilo nepriaznivé počasie. Do operácie sa tak zapojili talianske a grécke vrtuľníky.

Operácia je koordinovaná z talianskej vojenskej dopravnej lode San Giorgio. Trajekt je ťahaný do juhotalianskeho prístavu Brindisi.

Trajekt vyplával z gréckeho prístavu Patras a smeroval do talianskej Ancony. Požiar vypukol v nedeľu ráno okolo 06.00 h miestneho času približne 74 kilometrov severozápadne od gréckeho ostrova Korfu.

Podľa gréckej televíznej stanice Mega požiar vzbĺkol na spodnej palube trajektu, kde bolo zaparkovaných 222 vozidiel. V tom čase sa na palube lode nachádzalo 478 ľudí - 422 cestujúcich a 56 členov posádky rôznych národností vrátane 22 Talianov.


 

RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.