„Normálny život“ sa zmenil na peklo. Kamera zachytila moment, keď ukrajinské nákupné centrum zasiahla raketa

„Normálny život“ sa zmenil na peklo. Kamera zachytila moment, keď ukrajinské nákupné centrum zasiahla raketa
Moment, keď nákupné centrum zasiahol ruský raketový útok. Zdroj: Twitter/@TpyxaNews

Pondelkový raketový útok na nákupné stredisko v ukrajinskom meste Kremenčuk si vyžiadal najmenej 20 obetí na životoch a desiatky ranených. Záchranári v troskách budovy stále pátrajú po preživších, pričom podľa ukrajinského ministra vnútra Denysa Monastyrského je doposiaľ nezvestných približne 36 ľudí.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil pondelkový útok za jeden z "najbezohľadnejších teroristických činov v európskych dejinách".

„Niektoré telá nemôžu byť identifikované, pretože sú do veľkej miery spálené. Ich identifikácia si vyžiada niekoľko dní,“ povedal na brífingu ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj.

Súvisiaci obsah

„Toto je už šiestykrát, čo bolo mesto ostreľované, ale nikdy predtým nezasiahla raketa toľko ľudí,“ uviedol pre agentúru Reuters lekár kremenčukskej nemocnice Oleksandr Kovalenko. Ten musel so svojimi kolegami ošetriť celkovo 59 ľudí.
„Letela som hlavou napred, do tela mi narážali úlomky. Celé sa to zrútilo. Potom som dopadla na zem. Ani nevie, či som bola pri vedomí,“ hovorí Ljudmila Mychajlecová, ktorá sa v čase útoku nachádzala v nákupnom centre aj so svojím manželom.

Podľa odhadov úradov sa v nákupnom centre v čase útoku nachádzalo približne 1000 ľudí. Mnohí z nich ale stihli budovu pred zásahom rakety opustiť. Výbuch a následný chaos zachytili bezpečnostné kamery v priľahlom parku. Slnkom zaliate okolie obchodného centra zrazu zahalil tieň. Ľudia, v snahe vyhnúť sa padajúcim troskám, v panike skákali do jazera. Ďalší rýchlo chytili za ruky deti a snažili sa s nimi ujsť do bezpečia.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti