Zahraničné

Tieto trosky na hladine mora by mohli pochádzať z lietadla AirAsia

Trosky z lietadla
Trosky z lietadla spoločnosti AirAsia Zdroj: Reuters

Na mori sa objavili pomerne veľké predmety červenej, oranžovej a bielej farby.

Posádka indonézskeho lietadla spozorovala dnes na hladine mora neďaleko pobrežia indonézskeho ostrova Borneo trosky, ktoré by podľa indonézskeho ministerstva dopravy mohli pochádzať z dopravného lietadla spoločnosti AirAsia, ktoré v nedeľu zmizlo nad Jávskym morom. Informovala o tom agentúra Reuters.  

Indonézska televízia odvysielala dnes zábery pomerne veľkých predmetov červenej alebo oranžovej a bielej farby, plávajúcich na hladine mora. Podľa odvysielaných záberov mal jeden z nich dĺžku niekoľko metrov. 

"Tie trosky sú červené a biele. Práve zisťujeme, či pochádzajú z lietadla. Pravdepodobne pochádzajú z trupu lietadla," uviedol šéf sekcie leteckej dopravy indonézskeho ministerstva dopravy Djoko Murjatmodjo.  

Zdroj: Reuters

Airbus A320-200 nízkonákladovej leteckej spoločnosti AirAsia so 162 ľuďmi na palube sa stratil v noci na nedeľu počas letu z indonézskeho veľkomesta Surabaya do Singapuru. Panuje domnienka, že spadol do Jávskeho mora.

Rozsiahleho pátrania po zmiznutom lietadle v oblasti Jávskeho mora sa zúčastňuje 30 lodí indonézskeho námorníctva, päť lietadiel, tri vrtuľníky a niekoľko vojenských lodí. Svoje lode a lietadlá poskytli aj Singapur, Malajzia a Austrália.

JAKARTA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti