Zahraničné

Bývalého prezidenta Busha prepustili z nemocnice

George Bush senior.
George Bush senior. Zdroj: TASR/AP

Hospitalizovali ho pred týždňom pre ťažkosti s dýchaním.

Bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha (90) dnes prepustili z nemocnice v texaskom Houstone, kde strávil týždeň pre ťažkosti s dýchaním. Informoval o tom exprezidentov hovorca Jim McGrath vo vyhlásení.

„Prezidenta Busha dnes prepustili z houstonskej Metodistickej nemocnice. Teraz odpočíva doma. Je vďačný lekárom a zdravotným sestrám za ich vynikajúcu starostlivosť," dodal McGrath, ktorého citovali tlačové agentúry Reuters a AP.

Pred týždňom odviezla sanitka Busha do nemocnice z preventívnych dôvodov po tom, ako ho postihla dýchavičnosť. Pred dvoma rokmi bol Bush v rovnakej nemocnici takmer dva mesiace kvôli liečbe kašľa súvisiaceho s bronchitídou a ďalším zdravotným problémom.

Bush je najstarším žijúcim bývalým americkým prezidentom. Má formu Parkinsonovej choroby, v dôsledku ktorej je odkázaný na invalidný vozík. V nemocnici sa ocitol aj v roku 1991 ešte za pôsobenia vo funkcii 41. prezidenta USA, keď bol uňho zaznamenaný nepravidelný rytmus srdca.

Svoje 90. narodeniny oslávil Bush v júni tohto roka tandemovým zoskokom padákom neďaleko svojho letného domu v štáte Maine. Odkedy odišiel z Bieleho domu, oslávil takto narodeniny najmenej trikrát.

AUSTIN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.