Dve stovky Slovákov uviazli na letisku v Korfu. Rodiny s deťmi netušia, čo bude ďalej

Dovolenka sa neskončila šťastne. Takmer dve stovky našincov s malými deťmi uviazli na letisku v Korfu. Volali nám viacerí zúfalí cestujúci aj ich príbuzní, že nemajú žiadne informácie. Už pre tento let mešká aj ďalší na bratislavskom letisku.

Let spoločnosti AirExplore, ktorý mal z Korfu odletieť v utorok (28. 6.) pred polnocou, mal technické problémy. Do motora vleteli vtáky, a tak muselo lietadlo zostať na zemi. Problém je v nedostatku informácií o náhradnom lete, prípadne v tom, ako chce situáciu riešiť dopravca.

Tak ako informácie nemajú cestujúci na Korfu, tak ich nemajú ani ľudia, ktorí ich prišli čakať na letisko.

Na letisku v Korfu je aj pani Nataša, s ktorou sme sa spojili. „Nikto s nami nekomunikoval, neskôr už ani delegát. Občas sme dostali nejakú kávu či vodu a potom to tu celé pozatvárali,“ opísala.

Podľa informácií od viacerých cestujúcich z letiska v Korfu dostali prvé jedlo až o štvrtej ráno. Bola to bageta. Teraz sedia v rozpálenej hale a tým, že už prešli kontrolou, von z letiska sa dostať nemôžu. Viacerí si kúpili už aj letenky na iné stredajšie lety do Viedne.

Svojich rodičov – sedemdesiatnikov má na letisku aj pani z Gabčíkova. Komunikácia s úradmi a cestovkami je podľa nej zúfalá.

V stredu o 11.10 h mali odletieť z Bratislavy ďalší cestujúci tým istým lietadlom, ktoré uviazlo na Korfu. Majú iba informácie, že to potrvá dlho a zatiaľ sa mnohí túlali po letisku.

Situáciu na letisku v našom hlavnom mieste riešil aj prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes. Tvrdí, že takýto problém musí riešiť dopravca v prípade, že je problém na jeho strane.

„My sme však kontaktovali danú leteckú spoločnosť a telefóny majú vypnuté. Je to ošemetná situácia, no mali by poskytnúť informácie,“ uviedol Berkes.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti