Zahraničné

Vedci prezradili recept na dlhovekosť. Možno vás veľmi neprekvapí

Staroba
Zdroj: shutterstock

Chcete dlho žiť? Prečítajte si, čo máte jesť.

Asi najrozsiahlejšia štúdia zameraná na tému dlhovekosti dospela k možno ani nie tak prekvapivému záveru. Ak chcete dlho žiť, podľa harvardských vedcov by ste mali zaradiť do svojho jedálnička orechy.

Výskumníci si posvietili na 119-tisíc mužov a žien. Zistili, že u každého konzumenta orechov je pravdepodobnosť úmrtia o 20 percent menšia ako u zarytých odporcov. U ľudí, ktorí si dopriali orechy aspoň sedemkrát do týždňa, klesalo riziko úmrtia na ochorenie srdca o 29 percent a riziko úmrtia na rakovinu až o 11 percent v porovnaní s ľuďmi, ktorí orechy vôbec nejedli.

Najzdravšie sú údajne vlašské, arašidové a pistáciové orechy. Ak si chcete predĺžiť život, konzumovať by ste mali ešte aj mandle. Vedci neprihliadalina to, či orechy boli upražené, solené či inak upravené, alebo ich dotazovaní jedli v surovom stave, píše portál eurozpravy.cz

Starnutie organizmu spôsobujú toxíny, ktoré sa uvoľňujú z nespracovaných zvyškov jedla v hrubom čreve. Keby neexistovali, dĺžka života by sa zdvojnásobila.

Zdroj: spektrumzdravi.cz


USA/eurozpravy.cz/Lp

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti