Natália Milanová vycestovala na Ukrajinu. Po Ľvove kráčala v nepriestrelnej veste

Natália Milanová počas návštevy Ukrajiny
Zdroj: Facebook.com/Natália Milanová - ministerka kultúry

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) navštívila v stredu (29. 6.) ukrajinský Ľvov, kde spoločne s rezortnými partnermi z ďalších európskych krajín rokovala s ukrajinským ministrom kultúry Olexandrom Tkačenkom. Informovala o tom hovorkyňa MK SR Zuzana Viciaňová.

"Od začiatku vojny som v kontakte s ministrom Tkačenkom iba telefonicky a konečne sme sa mohli stretnúť aj osobne. Po týždňoch plánovania sa podarilo zorganizovať stretnutie ministrov kultúry desiatich krajín Európy," uviedla Milanová na sociálnej sieti.

Ukrajinský minister kultúry a informačných technológií pozval svojich kolegov na spoločné zasadnutie s cieľom prediskutovať aktuálne výzvy v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu a vytvoriť stratégiu boja proti ruskej agresii a propagande v oblasti kultúry.

"Diskutovali sme o doterajšej pomoci Ukrajine i o ďalších možnostiach podpory umelcov a umelkýň, mladých talentov, o záchrane kultúrneho dedičstva a taktiež o ochrane mediálneho prostredia pred propagandou," spresnila Milanová.

Slovensko podľa ministerstva kontinuálne podniká potrebné kroky v oblasti kultúry s cieľom poskytnúť pomoc vojnou zasiahnutej Ukrajine. Slovensko napríklad ponúklo Kyjevu pomoc vo forme dočasného bezpečného uloženia predmetov kultúrnej hodnoty.

Rezort zároveň oslovil UNESCO, aby bolo Ruskej federácii pozastavené členstvo v tejto organizácii OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru. Najnovšou iniciatívou MK SR je organizácia dobročinného júnového turné ukrajinského národného baletu na Slovensku.

Ministerka uverejnila aj niekoľko záberov z cesty, aj v nepriestrelnej veste.

Zdroj: Facebook.com/Natália Milanová - ministerka kultúry


Stretnutie ministrov kultúry na Ukrajine
Zdroj: Facebook.com/Natália Milanová - ministerka kultúry

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti