Firma poslala omylom zamestnancovi výplatu vo výške 169-tisíc eur. Následne sa vyparil

Firma poslala omylom zamestnancovi výplatu vo výške 169-tisíc eur. Následne sa vyparil
Ilustračná snímka Zdroj: shutterstock.com/FJZEA

Za chyby sa platí a v tomto prípade dvojnásobne. Svoje o tom vie čilská firma CIAL Alimentos, ktorá pre jednu chybu prišla o 165 398 851 pesos (cca 169 533 eur) a následne aj zamestnanca. Informuje čilský denník Diaro Financiero.

Veľký problém rieši výrobca mrazených potravín CIAL Alimentos. Na ich mzdovom oddelení totiž vznikla chyba a jednému zo zamestnancov poslali namiesto bežných 500-tisíc čilských pesos (cca 512 eur) až 165 398 851 pesos. Muž tak dostal za máj mnohonásobne vyššiu výplatu.

Na chybu prišli na mzdovom už na konci mája, vtedy sa osoba z oddelenia obrátila na jedného z manažérov spoločnosti s tým, že pri vyplácaní mesačných odmien zamestnancom sa stala chyba. Ten zalarmoval vedenie firmy, ktoré vyplatenie značne vyššej výplaty potvrdilo.  

Spoločnosť sa so zamestnancom skontaktovala, informovala ho o chybe a oznámila mu, že peniaze vyplatené navyše bude musieť vrátiť. Pracovník síce s postupom súhlasil, peniaze im však späť neposlal a čoskoro so svojim zamestnávateľom úplne prestal komunikovať.

A to nie je všetko. Nový milionár podal cez advokátsku kanceláriu výpoveď a so získaným bohatstvom bez stopy zmizol. Firma CIAL Alimentos tak prišla o peniaze aj zamestnanca. Ako informuje denník, svoj boj nevzdávajú a pokúsia sa ich získať späť ešte právnou cestou.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti