Zahraničné

Mal to byť obyčajný zoskok z lietadla, zmenil sa na boj o život

Policajná loď krúži okolo spadnutého lietadla vo vodách novozélandského jazera Taupo.
Policajná loď krúži okolo spadnutého lietadla vo vodách novozélandského jazera Taupo. Zdroj: TASR

Lietadlo, ktoré viezlo 13 osôb sa náhle zrútilo do jazera.

Všetkých 13 ľudí na palube lietadla, ponúkajúceho tandemový zoskok, sa dnes zachránilo skokom do bezpečia predtým, ako sa ich stroj zrútil do najväčšieho novozélandského jazera, informovala polícia.

Malé lietadlo spoločnosti Skydive spadlo do jazera Taupo na novozélandskom Severnom ostrove krátko po štarte v dôsledku problémov s motorom.


Šesť cestujúcich a tím inštruktorov vrátane pilota vyskočili s padákom a pristáli bezpečne na brehu jazera, citovala políciu agentúra DPA.

Svedok povedal novinám New Zealand Herald, že videl, ako lietadlo "zhaslo" na južnej strane jazera. Letelo ešte asi 100 metrov, kým sa zrútilo do vody. Predtým z neho vyskočil pol tucet parašutistov.

Jazero s rozlohou 616 štvorcových kilometrov je obľúbenou oblasťou pre člnkovanie a rybolov v lete. Nachádza sa pod snehom pokrytými sopkami. Je tiež významným cieľom pre záujemcov o dobrodružstvá ako sú tandemové zoskoky či paragliding.

Policajní potápači budú asistovať vyšetrovateľom s prehliadkou a fotografovaním havarovaného lietadla pod vodou predtým, ako ho vytiahnu, uviedol hovorca komisie pre vyšetrovanie dopravných nehôd Peter Northcote.

Firma ponúkajúca adrenalínové zoskoky má na YouTube takúto reklamu:

https://www.youtube.com/watch?v=H3tmN-_q1Sw


WELLINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.