Najmladší podozrivý z útoku v Paríži: Som nevinný

Na snímke, ktorá pochádza z videozáznamu parížskeho obyvateľa sú dvaja útočníci počas útoku na redakciu francúzskeho satirického
Zdroj: TASR

Dnes sa začal vo Francúzsku trojdňový štátny smútok.

Štátny smútok po stredajšom útoku na redakciu parížskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorý si vyžiadal 12 obetí, sa dnes začal vo Francúzsku. Polícia pritom naďalej pátra po dvoch islamistoch podozrivých z útoku, informovala agentúra DPA.

Zdroj: TASR

Útočníci po úteku autom narazili do iného vozidla a následne uniesli ďalšie auto. Svedok Cédric Le Béchec, ktorý ich videl v inej časti Paríža, na Facebooku napísal, že dvaja muži "vystúpili z auta posiateho guľkami s raketometom v ruke, vyhodili starého muža z jeho auta a pokojne pozdravili okoloidúcich hovoriac 'môžete médiám povedať, že to je al-Káida v Jemene'".

V poslednom, najnovšom čísle týždenníka Charlie Hebdo vyšla karikatúra, ktorej autorom bol zastrelený šéfredaktor Charbonnier. Mala názov "Stále žiadne útoky vo Francúzsku" a znázorňovala džihádistického bojovníka, ktorý hovoril "Len počkajte - na predstavenie našich novoročných želaní máme čas do konca januára". Charbonnier bol šéfredaktorom Charlie Hebdo od roku 2009.

Polícia zasahovala v Reimse, zatiaľ bez úspechu

Ozbrojená polícia zasahovala v meste Reims severovýchodne od Paríža pri pátraní po podozrivých, avšak bez úspechu, uviedla hovorkyňa prokuratúry. Zábery televízie BFM-TV zachytávali policajtov oblečených v bielom, ako zrejme odoberajú vzorky v tamojšom byte. Podľa francúzskych médií pochádzal Hamyd z Reimsu.


PARÍŽ/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti