Ďalšia streľba v Paríži. Policajtka podľahla zraneniam

Streľba v Montrouge
Streľba v Montrouge Zdroj: TASR

Nie je jasné ani to, či útok súvisí so stredajšou streľbou v redakcii týždenníka Charlie Hebdo.

Jedného zraneného policajta si dnes vyžiadala prestrelka v Montrouge na južnom predmestí Paríža. Okolnosti incidentu nie sú zatiaľ objasnené. Nie je jasné ani to, či súvisí so stredajším útokom na redakciu týždenníka Charlie Hebdo, kde prišlo o život 12 ľudí.

Podľa francúzskych médií paľbu v Montrouge spustil muž afrického pôvodu, tmavej pleti. Polícia ho po čine zadržala a predviedla na výsluch. Rozhlasovú stanica RTL informovala, že k streľbe došlo, keď policajná hliadka zasahovala po dopravnej kolízii. Útočník pri tom nebol ani jej účastníkom. Podľa RTL mal na sebe oblečenú nepriestrelnú vestu.

Internetovú televízia iTele informovala, že po útoku zostali ležať na zemi dvaja policajti. Na miesto činu v Montrouge sa podľa francúzskych médií vydal aj nemenovaný vysoký predstaviteľ bezpečnostných zložiek, ktorý sa dnes v Elyzejskom paláci práve zúčastňoval na operatívnej porade vlády súvisiacej s útokom na satirický týždenník Charlie Hebdo. Podľa nemenovaného vládneho zdroja je však ešte veľmi skoro na spájanie oboch udalostí.

Policajtka, ktorú postrelili v blízkosti stanice metra v Montrouge na juhu Paríža svojim zraneniam podľahla. Informoval o tom portál BBC s odvolaním sa na policajné zdroje.

Útok na Charlie Hebdo spáchala dvojica maskovaných útočníkov, zrejme prívržencov radikálneho islamu. Najmenej jeden z podozrivých má spojenie s teroristickou sieťou al-Káida. Útok si vyžiadal 12 obetí na životoch. Zranenia najmenej štyroch ďalších ľudí sú veľmi vážne.


PARÍŽ/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.