Traja teroristi sú na mŕtvi, no táto žena stále uniká

FRA zhrnutieFOTOweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Hayat Boumeddieneová (26) pochádza z Alžírska, vyrastala u náhradnej rodiny. Niekoľko rokov sa stretávala s celou skupinou ľudí vyznávajúcich radikálny islam.

Francúzsko si môže vydýchnuť. Po zuby ozbrojení teroristi sú mŕtvi. Polícia má však stále plné ruky práce. Zatiaľ bez výsledku pátra po partnerke útočníka z parížskeho obchodu. Pohľad na jej minulosť napovedá, že ani jej nie je radikálny islam cudzí.


Hayat Boumeddieneová (26) pochádza z Alžírska, vyrastala u náhradnej rodiny. Niekoľko rokov sa stretávala s celou skupinou ľudí vyznávajúcich radikálny islam. Za Parížom aj s manželom Amedy Coulibalim trénovali streľbu. Ona si obľúbila kušu.

Aj preto Francúzsko naďalej platí vysoký stupeň pohotovosti. Postupne totiž vychádzajú najavo nové informácie o útoku na redakciu aj židovské potraviny.

Bratia mali toľko arzenálu, že s ním mohli zavraždiť omnoho viac ľudí.

„Našli sme raketomet, granáty, dva kalašnikovy, dve automatické pištole a nepriestrelné vesty. Bombu mal na tele aj jeden z bratov, ktorá mala vybuchnúť, keď sa ho niekto dotkne. Tú sa nám podarilo zneškodniť," povedal parížsky prokurátor Francois Molins.

Zatiaľ nie je jasné, či boli súčasťou organizácie al-Káida alebo Islamského štátu. Na tom sa zrejme zabudli dohodnúť.

Vlna emócií Francúzov stále trvá. Krajina nie je totiž zvyknutá na podobné útoky.

Stále zostáva veľa nezodpovedaných otázok. Naplánovala ho trojica sama alebo len vykonávali rozkazy? Mali ešte ďalších komplicov? Ako mohli takýto atentát nepozorovane pripraviť, keďže figurovali na zozname podozrivých teroristov? Povzbudí útok džihádistov aj francúzsku pravicu? Alebo konečne spojí národ v boji proti fanatizmu?

Jednu z odpovedí dá možno hromadný spomienkový pochod Parížom aj za účasti svetových lídrov.

PARÍŽ/ Michael Szatmary

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.