Coulibalyho družka nebola vraj v čase útoku vo Francúzsku

Hayat Boumeddienová a Amédy Coulibaly
Zdroj: wsj.com

Boumeddienová zmizla 4. januára v turecko-sýrskom pohraničí.

Družka útočníka, ktorý vo štvrtok v Paríži smrteľne postrelil mladú policajtku a v piatok vraždil a zadržiaval ľudí v obchode s kóšer potravinami, podľa všetkého pricestovala 2. januára do Turecka. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na zdroje v tureckých tajných službách.

Nemenovaný predstaviteľ tureckých tajných služieb dnes pre agentúru AP potvrdil, že žena s rovnakým menom ako družka Amédyho Coulibalyho pricestovala 2. januára do Istanbulu. Dodal, že žena sa podobala na Hayat Boumeddienovú, ktorej fotografiu pri vyhlasovaní pátrania zverejnila francúzska polícia.

Turecké úrady sa domnievajú, že žena podobná Boumeddienovej cestovala 4. januára do mesta Šanliurfa v blízkosti spoločných hraníc so Sýriou a "potom zmizla".

Polícia jej pobyt preveruje

Boumeddienová je podľa polície podozrivá aj zo spoluúčasti na piatkovom vzatí rukojemníkov v obchode s kóšer potravinami v 12. parížskom obvode, kde Coulibaly zastrelil štyroch ľudí. Coulibalyho v piatok podvečer pri zásahu v obchode zlikvidovala elitná policajná jednotka.
Polícia označila "vdovu" po Coulibalym za nebezpečnú a upozornila, že je ozbrojená.

Prezident francúzskej polície Jean-Marc Falcone Boumeddienovú aj prostredníctvom spravodajskej televízie BFMTV vyzval, aby sa vzdala a sama sa prihlásila na polícii.

Francúzske médiá však dnes s odvolaním sa na policajné zdroje uviedli, že Boumeddienová "je už istý čas" v Turecku - údajne od začiatku januára. Existuje aj podozrenie, že z Turecka odišla do Sýrie. Polícia tieto dohady preveruje.

Denník Le Figaro dnes na svojej webovej stránke napísal, že Hayat Boumeddienová, najhľadanejšia žena Francúzska, cestovala 2. januára lietadlom z Madridu do Turecka, čo potvrdili aj záznamy z bezpečnostných kamier.

Le Figaro dodal, že turecké úrady zaregistrovali ženu podobnú Boumeddienovej vo štvrtok na sýrsko-tureckej hranici. Práve vo štvrtok ráno Coulibaly na parížskom predmestí Montrouge zastrelil mladú príslušníčku mestskej polície. 


PARÍŽ, ISTANBUL/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.