Fico: Bol to dobrý spôsob protestu proti zlu

Premiér Robert Fico na pochode za obete útoku v Paríži.
Zdroj: ÚV SR

Brutalita útokov šokovala a vyvolala veľkú vlnu solidarity a odhodlanie bojovať za zachovanie základných hodnôt Francúzskej republiky

Veľkú súdržnosť a vzájomné si vyjadrovanie podpory cítil dnes premiér Robert Fico, ktorý sa aj v spoločnosti svetových politikov zúčastnil na spomienkovom pochode v Paríži.

Jeho cieľom bolo vyjadriť solidaritu Francúzsku po sérii teroristických útokov. Ako povedal v telefonickom rozhovore pre TASR, ide o dobrý spôsob, ako protestovať proti zlu.

"Odhady hovoria o takom obrovskom počte ľudí, ktorý prevýšil aj počty ľudí na manifestácii po oslobodení Paríža. Je to dojímavé, takýto pokojný masový pochod je tou najlepšou odpoveďou na udalosti, ktoré sa stali. Bolo cítiť veľkú mieru solidarity, súdržnosti, ľudia spievali francúzsku hymnu a pokrikovali povzbudzujúce heslá," popísal atmosféru premiér.

Vyčíňanie teroristov si vyžiadalo 17 obetí na životoch

Podľa jeho slov aj forma, akou ostatní politici zo sveta podporili túto manifestáciu, len potvrdzuje, že je to obrovská téma.

"Hovoril som s niektorými premiérmi, o boji proti terorizmu sa bude diskutovať aj na najbližšom summite Európskej rady," avizoval.

Robert Fico je rád, že sa na pochode zúčastnil. "Chcel som dať najavo, že toto nie je cesta riešenia rozdielnych názorov a že patrím medzi politikov, ktorí sú pripravení prijímať rozhodnutia v boji proti terorizmu," uzavrel s dôvetkom, že francúzskemu prezidentovi Francoisovi Hollandovi povedal niekoľko povzbudzujúcich slov.

Za účasti francúzskych politikov a desiatok štátnikov z mnohých krajín sveta a státisícov ľudí sa dnes v Paríži konal pochod, ktorého cieľom bolo vyjadriť solidaritu Francúzsku v súvislosti so sériou nedávnych teroristických útokov.

Vyčíňanie teroristov si vyžiadalo 17 obetí na životoch. Brutalita útokov Francúzsko šokovala a vyvolala veľkú vlnu solidarity a odhodlanie bojovať za zachovanie základných hodnôt Francúzskej republiky a postaviť sa proti násiliu a terorizmu.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.