Pri raketovom útoku na východoukrajinské mesto Sloviansk zahynulo šesť ľudí

Pri raketovom útoku na východoukrajinské mesto Sloviansk zahynulo šesť ľudí
Zdroj: TASR/AP

Šesť ľudí zahynulo v nedeľu pri raketovom útoku na východoukrajinské mesto Sloviansk, oznámili miestne úrady. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a Reuters.

"Išlo o najintenzívnejšie ostreľovanie Slovianska salvovými raketometmi. Bolo počuť 15 odpalov. Je tu veľa mŕtvych a ranených," uviedol starosta Slovianska Vadym Ľach na sociálnej sieti Facebook.

Teťana Ignatčenková, hovorkyňa Doneckej oblastnej správy, pod ktorú Sloviansk spadá, neskôr pre ukrajinské médiá uviedla, že pri útoku zahynuli šiesti ľudia a 15 utrpelo zranenia.

Ignatčenková znovu vyzvala miestnych obyvateľov, aby túto  oblasť opustili, pretože frontová línia je len niekoľko kilometrov od nich. Podľa ukrajinských médií po ruskom útoku vypukol požiar na jednom z mestských trhov.

V Doneckej oblasti v nedeľu dvakrát zasiahli rakety typu Smerč i mesto Kramatorsk, ktoré je administratívnym centrom regiónu Donbas. Podľa tamojšieho starostu Olexandra Horčarenka bola zasiahnutá obytná štvrť a neobývaný hotel, no neboli zaznamenané žiadne obete na životoch.

Sloviansk a Kramatorsk budú hlavnými cieľmi ďalšieho ruského útoku, ak by sa potvrdilo, že ruská armáda v nedeľu dobyla mesto Lysyčansk a s ním aj celú Luhanskú oblasť na východe Ukrajiny, píše AFP.

O dobytí Luhanskej oblasti informoval v nedeľu ruský minister obrany Sergej Šojgu. Hovorca ukrajinského ministerstva obrany Jurij Sak však krátko na to uviedol, že Lysyčansk nie je pod "úplnou kontrolou" ruských síl.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti