Do Hurghady sa chystajú aj Slováci. Pred odletom sme sa ich pýtali, či nemajú po útokoch žraloka strach

Deň po zverejnení šokujúceho videa prišla ďalšia zarážajúca správa. Šesťdesiatosemročná Rakúšanka nebola jediná obeť piatkového útoku žraloka. V rozpätí 600 metrov sa smrtiaci útok zopakoval. Dráma sa stala južne od Hurgady v letovisku Sahl Hasheesh. Druhou obeťou by mala byť približne 40-ročná turistka z Rumunska. Jej telo našli až niekoľko hodín po napadnutí seniorky z Rakúska.

Tragédiu oficiálne potvrdilo egyptské ministerstvo životného prostredia. Na sociálnej sieti zverejnili len strohé informácie. Zdá sa, že útok prišiel počas kurzu šnorchlovania.

Súvisiaci obsah

​„Keď sa ministerka dozvedela, že dve ženy boli napadnuté žralokom pri kurze šnorchlovania, okamžite vytvorila pracovnú skupinu odborníkov na chránené oblasti. Guvernér provincie Červené more vydal rozhodnutie o zákaze všetkých aktivít v okolí miesta útoku,“ uviedlo egyptský rezort životného prostredia.

Vedecké dôvody a okolnosti útokov bude skúmať špeciálny tím. Podľa našich informácií už zátoku monitorujú armádni potápači. Príčinou nešťastia môže byť aj havária lode.

„V Červenom mori žije asi 40 druhov žraloka. Obvykle na človeka neútočia, no podľa ichtyológa treba byť pred niektorými na pozore,“ hovorí prezident Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií a Cestovných Agentúr Roman Berkéš.

Do Hurghady sa chystajú aj slovenskí dovolenkári. Boli sme sa ich na letisko opýtať, či počuli o útokoch žraloka a či nemajú strach.

Ako odpovedali, si pozrite v reportáži hore pod titulkom.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti