Komplicka teroristu z Paríža prekročila hranice do Sýrie 8. januára

Hayat Boumddiene, teroristka z Paríža.jpg
Hayat Boumddiene, teroristka z Paríža. Zdroj: TASR/AP

Do Istanbulu však pricestovala z Madridu už 2. januára.

Podozrivá komplicka jedného z islamistických militantov, ktorý sa podieľal na minulotýždňových útokoch v Paríži, 8. januára prekročila hranice z Turecka do Sýrie. Povedal to dnes turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu.

V rozhovore pre tureckú štátnu tlačovú agentúru Anatolian spresnil, že 26-ročná Hayat Boumeddienová pricestovala na letisko v Istanbule 2. januára z Madridu a ubytovala sa v hoteli.

Turecké úrady podľa ministra zistili, že podozrivá prekročila hranice do Sýrie vo štvrtok 8. januára, teda v deň, keď jej manžel Amédy Coulibaly zastrelil policajtku na jednom z parížskych predmestí, a deň po masakre v redakcii týždenníka Charlie Hebdo, ktorej sa dopustili bratia Chérif a Said Kouachiovci, spresnila agentúra AP.

Amédyho Coulibalyho zastrelila elitná policajná jednotka v piatok 9. januára podvečer pri zásahu v kóšer potravinách, kde zadržiaval rukojemníkov. Zásah sa uskutočnil takmer simultánne s policajnou operáciou v obci Dammartin-en-Goele, kde policajti zastrelili dvoch páchateľov stredajšieho útoku v parížskej redakcii satirického týždenníka Charlie Hebdo.

Práve ním sa spustila špirála útokov, ktoré si vyžiadali životy 17 ľudí - 15 mužov a dvoch žien.
Polícia počas vyšetrovania zistila, že všetci traja páchatelia týchto útokov patrili do rovnakej džihádistickej bunky, ktorá sa sformovala pri mešite v jednej z parížskych štvrtí.

ANKARA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti