Zahraničné

Prečítajte si, čo vlani napáchal Adidas

Diera
Zdroj: shuttertock.com

Víťazil výrobca polovodičových zariadení.

Kto na začiatku vlaňajška nakúpil akcie firmy Adidas za 10-tisíc eur, bol na konci roka o 3800 eur chudobnejší. Ich hodnota totiž padla o 38 percent a Adidas patrí medzi vlaňajšie investičné prepadáky. Naopak americká technologická spoločnosť Skyworks Solutions stúpla o 156 percent, takže pri vklade 10-tisíc eur sa investorovi majetok rozrástol na viac ako 25-tisíc eur, vyplýva z komentára Tomáša Pristáča zo Sberbank Slovensko.

Skyworks Solutions sa zaoberá prevažne výrobou polovodičových zariadení do mobilných telefónov, ktoré slúžia k ich bezdrôtovému pripojeniu k internetu. V poslednom kvartáli 2014 ich predaje medziročne vzrástli o 51 percent.

Výrazne - o 55 percent - posilnili aj akcie francúzskej telekomunikačnej spoločnosti Orange SA.

Naopak Adidas síce zaznamenal rast tržieb, ale menší ako konkurenti, a preto hodnota spoločnosti klesla. Ešte viac - o 61 percent - padli akcie telekomunikačnej spoločnosti Sprint Corporation.

Z 18 hlavných komodít bola najlepšou investícia do kávy, ktorá investorom vyniesla až 58 percent. Najhoršou na strane druhej bola investícia do ropy s prepadom až 50 percent.


BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.