Pláže južne od Hurgady po útoku žraloka uzavreli. Aj druhá obeť pochádza z neďalekého štátu

Dve ženy, Rakúšanka a Rumunka, prišli minulý týždeň v piatok o život pri útoku žraloka pri egyptskom pobreží Červeného mora. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na egyptské ministerstvo životného prostredia.

Obe ženy napadol žralok pri plávaní južne od letoviska Hurgada. Či išlo o toho istého jedinca, zatiaľ nie je známe, keďže žralok útočil 600 metrov od prvého incidentu.

V oblasti južne od Hurghady sú dočasne zakázané všetky plážové aktivity.

Informácie o obetiach

Podľa agentúry APA v prípade Rakúšanky išlo o 68-ročnú ženu zo spolkovej krajiny Tirolsko, ktorá bola na dovolenke v Egypte. Pri útoku prišla o ruku a nohu a zomrela v nemocnici. Rakúske ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo v nedeľu "úmrtie rakúskeho občana v Egypte", neuviedlo však ďalšie podrobnosti.

Rumunské ministerstvo zahraničných vecí s odvolaním sa na informácie získané od egyptských úradov potvrdilo v nedeľu agentúre AFP smrť rumunského občana, ktorú "zrejme" spôsobil útok žraloka pri Hurgade.

Súvisiaci obsah

Červené more je obľúbenou turistickou destináciou, kde sa bežne vyskytujú žraloky, no zriedkakedy útočia na ľudí, plávajúcich vo vymedzených oblastiach.

V roku 2018 tam pri útoku žraloka zahynul český turista, v roku 2015 bol obeťou turista z Nemecka. V roku 2010 sa počas piatich dní odohralo pri letovisku Šarm aš-Šajch päť útokov žraloka, pri ktorých prišiel o život nemecký občan a ďalší štyria zahraniční turisti utrpeli zranenia.

Egypt sa vo veľkej miere spolieha na príjmy z cestovného ruchu práve z oblasti Červeného mora, kam mieri približne 65 percent turistov, navštevujúcich túto krajinu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti