Útoky žraloka narušili ideál egyptskej dovolenky. Čo sa teraz deje v Hurghade?

Dovolenkári v Egypte sú posledné dni v strehu. Minulý piatok tam v zátoke blízko obľúbeného strediska Hurghada útočil žralok. Najskôr informácie hovorili o jednej smrteľne zranenej 68-ročnej Rakúšanke. V nedeľu egyptské úrady potvrdili ďalšiu obeť, ktorú žralok napadol pri potápaní. Išlo o Rumunku, ktorá zraneniam taktiež podľahla.

Smrteľné útoky v obľúbenej dovolenkovej destinácii Slovákov mohli spôsobiť chaos a prípadné rušenie plánovaných dovoleniek. Spojili sme sa preto s Romanom Berkesom, prezidentom Slovenskej asociácie cestovných kancelárii. Zisťovali sme, či sú takéto ataky žralokov v tejto oblasti skôr raritné alebo sa dejú častejšie, čo môže byť spúšťačom, že zvieratá napadnú človeka a či o týchto útokoch má bližšie informácie. 

Ako situáciu vnímajú ľudia priamo na mieste v egyptskej Hurghade sme zisťovali u miestneho delegáta. Imr Ída je so slovenskými dovolenkármi dennodenne v kontakte. Prezradil, ako tieto útoky vnímajú turisti, či vznikla panika aj aké opatrenia prijali egyptské úrady.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti