Charlie Hebdo bude aj naďalej parodovať proroka Mohammeda

Charlie Hebdo, titulka.
Charlie Hebdo, titulka. Zdroj: Charlie Hebdo

Prvé vydanie týždenníka po tragédií vyjde vo Francúzsku už v stredu.

Najbližšie vydanie týždenníka Charlie Hebdo, ktoré vyjde v náklade viac ako jeden milión výtlačkov, bude „prirodzene" obsahovať karikatúry proroka Mohammeda. Okrem nich sa v týždenníku objavia aj posmešky z politiky a náboženstva. Tvrdí to právnik redakcie, ktorá sa v stredu uplynulý týždeň stala obeťou teroristického útoku.

Právnik Richard Malka bol medzi prvými, ktorí sa vyjadrovali za pokračovanie činnosti týždenníka. A to aj napriek tomu, že deväť karikaturistov vrátane šéfredaktora prišlo pri útoku o život. Na otázku, či bude týždenník aj naďalej parodovať Mohammeda, ktorý spôsobil útok na redakciu právnik odpovedal: „Jednoznačne!"

Neustúpime. Ináč by smrť našich kolegov nič neznamenala

„Neustúpime. Ináč by smrť našich kolegov nič neznamenala," povedal vo vysielaní francúzskeho Info rádia v pondelok. „Humor bez sebairónie nie je humor. Posmievame sa sami zo seba, z politikov, náboženstiev. Je to stav mysle, ktorý zdieľame. Charlieho stav mysle zahŕňa aj rúhanie" dodal.

V reakcií na kampaň Je Suis Charlie, ktorú na podporu reakcie začali medzi sebou šíriť ľudia z celého sveta Malka povedal: „Plagát Je Suis Charlie hovorí, že máte právo kritizovať moje náboženstvo, pretože to nie je myslené vážne."

Nové vydanie týždenníka Charlie Hebdo vyjde vo Francúzsku v stredu. „Je to komplikované, pretože sa pokúšame vymyslieť budúcnosť. Počas tohto týždňa sa budú konať pohreby našich kolegov, ale hýbeme sa vpred a nové vydanie už je takmer hotové. Je to akt života a prežitia," dodal v závere právny zástupca.

PARÍŽ/TELEGRAPH.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti