Plavčíci vysmiali ľudí, ktorí upozornili na žraloka. Typický Egypt, spamätali sa až po druhej obeti, hovorí turistka

Plavčíci vysmiali ľudí, ktorí upozornili na žraloka. Typický Egypt, spamätali sa až po druhej obeti, hovorí turistka
Tragický útok žraloka v Hurghade. Zdroj: profimedia.sk, koláž: tvnoviny.sk

Turisti, ktorí sa v piatok stali svedkami fatálneho útoku žraloka na rakúsku občianku v Hurghade, majú ťažké srdce na miestnych plavčíkov.

Nebyť ich ľahostajnosti, žena ešte zrejme mohla žiť. Na prítomnosť veľkého žraloka ich totiž asi 15 minút pred tragédiou upozornili anglicky hovoriaci turisti.

Kritike čelia aj miestne úrady, ktoré sa odhodlali zatvoriť pláže až keď sa ukázalo, že žralok má na svedomí dve obete. Ukázalo sa, že štyridsiatnička z Rumunska, o ktorej smrti informovali až po útoku na Rakúšanku Elisabeth Sauerovú, bola nezvestná už dva dni pred nálezom jej pozostatkov. Zrejme sa tak stala prvou obeťou žraloka.

​Torzo jej tela našli na korálovom útese. Bol to veľmi škaredý pohľad, prítomní policajti svedkom zakázali nakrúcať a tým, ktorí držali v rukách mobilné telefóny nariadili aby všetko vymazali. Jeden zo svedkov opísal, že polovica tela chýbala.

​K druhému útoku, pri ktorom zahynula Sauerová, došlo iba o 200 metrov ďalej. Oficiálna príčina smrti Rakúšanky, ktorá prišla o nohu aj ruku, bol nervový šok pri resuscitácii.

Iba 20 minút pred jej smrťou pritom plavčíkov, ktorí dohliadali na pláž, varovali pred veľkým žralokom turisti. Vraj ich vysmiali s tým, že v Sahl Hasheesh žiadne žraloky nie sú a nikdy neboli.

Prečítajte si tiež:

„Po prvej obeti pláže nezatvorili. Mohli sme slobodne plávať. Ako je to v Egypte bežné, chceli to ututlať. Spamätali sa až po druhej obeti,“ uviedla pre portál Gazeta ruská turistka Žanna, ktorá je ubytovaná v rovnakom hoteli, ako tragicky zosnulá Rumunka.

„Úrady vytvorili skupinu odborníkov, ktorí majú zistiť, prečo došlo k útokom. Očividne nechcú stratiť turistov, no zároveň neurobili nič pre to, aby sa to nestalo,“ dodala Ruska.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.