Bizarné video: Mexický starosta sa oženil so samicou aligátora

Obrad, aký sa ani vo svete len tak nevidí. Mexický starosta sa minulý týždeň oženil. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby jeho nevesta nebola aligátor. Napriek tomu bola v bielom a na obrade nechýbala farebná výzdoba, tradičná hudba či svadobný bozk, informuje agentúra Reuters.

Victor Hugo Sosa je starostom malého mestečka San Pedro Huamelula, a práve miestni obyvatelia, ako aj jeho rodina, boli súčasťou svadby, kedy si za manželku vzal aligátorku. Ich manželstvo spečatili rituálnym obradom.

Odveký rituál je v oblasti zmiešaný s katolíckou spiritualitou a zahŕňa obliekanie aligátora alebo kajmana do bielych svadobných šiat a iných farebných odevov. Sedemročný plaz, prezývaný aj malá princezná, je považovaný za božstvo predstavujúce matku Zem a jej manželstvo s miestnym vodcom symbolizuje spojenie ľudí a bohov. Miestni obyvatelia preto spoločne niesli nevestu za zvukov trúb a bubnov vydávajúcich slávnostný rytmus.

„Som taká šťastná a hrdá na svoje korene,“ povedala Elia Edith Aguilar, ktorá organizovala svadbu. Ako uviedla, cítila sa privilegovaná, že ju poverili vykonaním obradu a veľmi veľa času strávila uvažovaním o odeve nevesty.

Domorodá kultúra prikazuje aj odriekanie rituálnej modlitby prosiacej o štedrosť prírody. „Žiadame prírodu o dostatok dažďa, dostatok potravy a aby sme mali v rieke množstvo rýb,“ povedal mladomanžel Sosa. Aby nikomu neublížila, jeho manželka mala počas celého obradu previazaný ňufák.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti