Väzeň čakajúci na popravu prekvapil posledným želaním. Život môže predĺžiť sebe aj cudziemu človekovi

Väzeň čakajúci na popravu prekvapil posledným želaním. Život môže predĺžiť sebe aj cudziemu človekovi
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/kittirat roekburi

Po viac než 20 rokoch od vraždy 18-ročného dievčaťa čaká väzňa Ramira Gonzalesa poprava smrtiacou injekciou. Teraz však žiada ešte o mesačný odklad, pretože chce počas posledných dní života urobiť dobrý skutok – darovať obličku, píše portál NBC News. Podľa právnikov aj duchovného z Marylandu nejde o snahu úmyselne oddialiť popravu.

Ramiro Gonzales má 13 júla dostať smrtiacu injekciu za zastrelenie Bridget Townsendovej, ktorej pozostatky objavili v roku 2001, teda dva roky od jej zmiznutia.

Texaský súd mu udelil za hrozný čin trest smrti, ale väzeň krátko pred naplnením rozsudku požiadal o posunutie termínu popravy. Právnici Thea Poselová a Raoul Schonemann požiadali republikánskeho guvernéra Grega Abbotta o tridsaťdňový odklad, aby väzením mohol byť považovaný za živého darcu obličky pre niekoho, kto naliehavo potrebuje transplantáciu.

Advokáti odsúdenca okrem toho podali samostatnú žiadosť Rade štátu Texas pre omilostenie a podmienečné prepustenie až o polročný odklad v súvislosti so spomenutým úmyslom darovať životne dôležitý orgán.

K žiadosti ešte priadli sprievodný list od Michaela Zoosmana, vysväteného židovského duchovného z Marylandu, ktorý s Gonzalesom dlhodobo komunikoval.

„Nepochybujem, že želanie stať sa darcom obličky nie je motivované snahou na poslednú chvíľu zastaviť alebo oddialiť popravu. Pôjdem do hrobu s presvedčením, že je to niečo, čo chce Ramiro urobiť, aby pomohol napraviť svoju dušu u Boha,“ vyhlásil Zoosman.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti